24 Kasım 2012 Cumartesi

Yürekli Bir Aktivist Diyor Ki : "Biz Hayatı Öğretiyoruz Bayım "Filistinlinin yaşadığı zor günleri yine ancak bir Filistinli en iyi şekilde anlatabilir. Paylaştığım bu video da Filistinli gazeteci aynı zamanda aktivist Rafeef Ziadah'a ait.

14 Kasım 2012 Çarşamba

Denizli' de Sirin bir Bayram - IIMerhabalar, Denizli hakkındaki bir önceki yazımın üzeriden bir hayli zaman geçti serinin ikinci yazısı da işte karşınızda.
Üç tane sınavdan çıkıp, beynimin kazan gibi olmasını fırsat bilerek Denizlim hakkındaki yazıma devam ediyorum :)

8 Kasım 2012 Perşembe

Kimdikibudeli' de Cekiliş Vaar !Merhabalar sevgili okuyucu, sonbaharın güzel geçiyordur, eğleniyorsundur umuyorum. Bugün sizlere, kendisini blogger olmadan önce de tanıdığım, sevgili arkadaşım Büşra'nın blogunda yaptığı çekiliş haberini vermek istiyorum.

7 Kasım 2012 Çarşamba

Çocukların Korkulu Yemegi : KAPUSKABir yandan akşam gelecek misafirlerime hazırlığımı sürdürüyor bir yandan da postumu girmeye çalışıyorum sevgili okuyucu. Ne yapayım ev hanımlığı böyle asdfgh... demiyooor her işin, görevin bir sorumluluğu oluyor diyor işime devam ediyorum :)

6 Kasım 2012 Salı

Tohumlarımızın Nesli Tehlike Altında!


Binlerce yıllık tarım geleneğini barındıran Anadolu topraklarında yetişen yerli tohumlar yaşamın sürekliliğini temsil ediyor.

Atadan kalma tohumlarımız;

* Lezzetli ve sağlıklı gıdaların temini için birer genetik hazinedir

5 Kasım 2012 Pazartesi

Denizli'de Sirin Bir BayramKonya'daki bayramın üzerinden meğer iki ay geçmiş dün gibi şimdi de rotamız ailemin yanı, Denizli. Kurban bayramının telaşı bilirsiniz ki daha fazladır. Biz de bu telaşı ailemizle paylaşalım dedik, sanırım iyi de ettik, koyulduk yollara.

3 Kasım 2012 Cumartesi

Büyüklere Animasyon : Arrugas ( Kırışıklık)


Aylar önce gösterime giren, site site dolaşıp animasyonlara bakarken dikkatimi çeken, izleyeyim dediklerimin arasına alıp da az önce nihayet izlediğim bir animasyon Arrugas. Film 2011 İspanya yapımı gösterim tarihi ise 2012. Bu yıl İspanyanın Oscar'ı sayılan Goya ödüllerinde En İyi Animasyon ve En İyi Uyarlama Senaryo dalında birinci olmuş.