30 Temmuz 2012 Pazartesi

İzlemeden Geçmeyin :The Help


Merhaba !

Bir öğleden sonra post yazmasına hoşgeldiniz.Bugün sizlere unutamadığım bir filmden bahsedeceğim.Filmin ismi The HelpYönetmeniydi oyuncusuydu hiç bahsetmeden kısaca konusundan bahsedip sizleri filmin fragmanıyla

28 Temmuz 2012 Cumartesi

Tavada Milföy ve Bir Sahur Daha
Merhaba yine yeni yeniden...Bu gece sahur için klasiğin ötesinde laf aramızda biraz da kolay olsun diye değişik tarifler düşünürken acaba tavada milföy yapsam nasıl olur diye düşündüm sonra da hemen internetten arattım meğer hakikaten varmış böyle bir tarif.

27 Temmuz 2012 Cuma

Üç Adımda Komposto
Merhabalar,umuyorum ramazan ayınız hayırla ve güzelliklerle geçer.Tatilden sonra dolabımı ferahlatma peşine düştüm ve daha önceden koyduğum eriği komposto yapmaya karar verdiğim.Bir nevi kış hazırlığı benimkisi.

26 Temmuz 2012 Perşembe

Bir Puzzle Günlügü


Merhaba ,size yine sıcak hatta çok sıcak bir günden bildiriyorum.Terlemek ile bütünleşmiş parmaklarım klavyeye basmakta tereddütler yaşamıyor neyse ki.Elimizde bir adet hali hazırda bitmeyi bekleyen bir puzzle'ımız var.

25 Temmuz 2012 Çarşamba

Yeni Baslayanlar İcin Zeytinyaglı Sarma


Bir kız zeytinyağlı yapmasını bilmeli diyor ve zeytinyağlı sarma yapmaya başlıyorum.Bu akşam ki iftar menümüzde sarma var yani :) Sağolsun anneciğim benim için almış asma yapraklarını bana da buzluktan çıkarması kaldı.Onlar çözüledursun hadi biz de sarmanın harcını hazırlayayım :

Parfüm Demişken ...


Merhabalar, umuyorum sıcak yaz günleri beni olduğu gibi sizleri de buharlaştırmamıştır.Çok fazla dolaşmayın,ramazan ayı malumunuz çalışıyorsanız da sahurda bol sıvı tüketin diyor ve parfümlerden konuyu açıyorum.İsmimin anlamı gereği ben güzel kokulara bayılırım.

23 Temmuz 2012 Pazartesi

Tatil ...

Balkonumuzdan Bakınca :)
Tatil tam bir ihtiyaç hele ki kalabalık bir şehirde yaşıyorsanız.Geçen hafta tatil için Ege'deydik.Suyu ,havası inciri ,zeytini tam bir cennet.Hala gitmediyseniz Ege kıyılarını görmeniz tavsiyemdir.Ailemizi ziyaret de bu güzelliği arttırdı doğrusu.

Neden Mi ?


Merhaba,blog macerama başlamakla beraber mutlu ,umutlu ve de bahtiyar olduğumu  bilmem ki söylememe gerek var mı ? Konuşan Balon Muzaffer İzgü'nün
Bilgi Yayınevi'nden çıkan  kitabı ve benim unutulmaz arkadaşım.İlkokul ikinci sınıfta iken öğretmenimizin teşvikiyle aldığım ve bitmemesi için azar azar okuduğum muhteşem kitap.O zamanlar bebek olan kız kardeşimin bir köşesine bıraktığı diş iziyle ve üzerine dökülen bir bardak suyun kurumasıyla çıtırdayan bu unutulmaz kitabımı şimdi blogumun ismi yapıyorum.Küçük bir kızın hayal dünyasında balonla yolculuğa çıkmasının hikayesi Bu kitabı hediye edeceğiniz bir çocuk mutlaka olmalı,değerlendirin derim :)